Wyprawa rowerowa do Solden

wyprawa rowerowa zagraniczna

Wiele osób marzy o pobycie poza granicami naszego kraju. Wydaje nam się, że zagranicą wszystko jest ładniejsze, większe, ciekawsze. Chcemy poznawać kulturę innych państw i miło spędzić czas. Dlatego kraje zagraniczne są często wybieranym kierunkiem na wakacje. Ale powinniśmy wiedzieć, że mamy możliwość nie tylko zdecydowania się na wyjazd all inclusive, podczas którego jedynie zwiedzamy dane miasto na własną rękę.

Organizacja wyprawy do Solden

wyprawa rowerowa zagranicznaJeżeli interesuje nas aktywny wypoczynek, być może lepszą opcją będzie wyprawa rowerowa zagraniczna, na przykład do Solden. Oczywiście musimy lubić jazdę na rowerze, ponieważ będzie to motyw przewodni każdego dnia wycieczki. Solden jest ośrodkiem austriackim, w którym znajduje się niesamowicie wielki bike park. To aż 24 kilometry specjalnie przygotowanych tras, a do tego około 29 kilometrów naturalnych tras do pokonania. Żaden dzień nie będzie dla nas nudny, gdyż ciągle będą na nas czekały niesamowite wrażenia. Jest to jednak ciężka wyprawa, dlatego uczestniczą w niej jedynie osoby pełnoletnie, które posiadają już doświadczenie w jeździe enduro. Powinny one potrafić jeździć na poziomie średnio zaawansowanym. Oczywiście istnieje możliwość szkolenia pod okiem instruktora, co pomoże nam poprawić nasze umiejętności. Po wycieńczającym dniu opartym w dużej mierze na jeździe na rowerze, uczestnicy mogą odpocząć w hotelu, który odznacza się bardzo dobrymi warunkami.

wyprawa rowerowa zagranicznaDobry organizator wybiera zawsze obiekt na najwyższym poziomie, na przykład taki, w którym znajdują się apartamenty z aneksem kuchennym. Dzięki temu każdy z uczestników obozu może przygotowywać sobie smaczne i pożywne posiłki, które pozwolą mu nabrać energii. Oczywiście w hotelu znajduje się także restauracja, więc można też przyjść na gotowe. Oprócz tego taki obiekt posiada saunę oraz salkę fitness. Osoby, które nie mogą obejść się bez technologii, ucieszą się z bezpłatnego wi-fi. Takie warunki zagranicznej wyprawy rowerowej z pewnością zachwycą każdego. Pamiętajmy jednak, że wycieczka tego typu będzie nieco kosztować. Za taki czterodniowy obóz zapłacimy około 2500 złotych, jeżeli sami dojedziemy do Solden. Jeżeli jednak chcemy, aby to organizator zapewnił nam dojazd, będziemy musieli liczyć się z kwotą wyższą o około 400 złotych.

Cena rośnie także wtedy, kiedy chcemy od organizatora wypożyczyć dobry rower lub też uczestniczyć w szkoleniu rowerowym enduro. W każdym razie dobry organizator w cenę wlicza nie tylko karnet na bike park oraz zakwaterowanie w wysokiej klasy hotelu, ale także ubezpieczenie NNW oraz wstęp do aquaparku znajdującego się w okolicy miejsca zakwaterowania.