Wypoczynek z widokiem na góry – pokoje w Kudowie

noclegi

Góry Stołowe uważane są za niemiernie atrakcyjny obszar, który jest doskonale zagospodarowany turystycznie. Na obszarze Parku Narodowego Gór Stołowych znajduje się sieć turystycznych szlaków pieszych.

Pokoje i malowniczy krajobraz

pokoje W Górach Stołowych znajduje się wiele wspaniałych masywów górskich, jak i formy skalne, które w większości znajdują się w okolicach Białych Skał lub Radkowskich Skał. Miejsca te nie należą do najbardziej znanych obiektów Gór Stołowych, dlatego są idealną alternatywa dla osób, które cenią i uwielbiają bliski kontakt z naturą, nieskalaną działaniem człowieka. Nieopodal szlaków turystycznych znajdują się liczne obiekty gastronomiczne, parkingi samochodowe, jak również miejsca wypoczynkowe. Góry Stołowe wyróżniają się największą liczbą turytów, dlatego powstało wokół nich w poszczególnych miejscowościach je otaczających wiele hotelami moteli, a także pensjonatów oraz hosteli. Osoby prywatne, posiadające kilka wolnych pokoi, także z chęcią wynajmują je turystom. Najbardziej obleganymi miejscami wypoczynkowymi w miasteczku uzdrowiskowym, usytuowanym u podnóża powyższych gór, jakim jest Kudowa – Zdrój są pensjonaty.

pokoje Oferują one przestronne pokoje w Kudowie Zdrój, z których rozpościera się cudowny widok na malowniczy krajobraz tego miasteczka. Jest ono popularne, również dlatego, iż graniczy z Czechami. Wielu turystów, podróżujących do Czech przejeżdża przez Kudowę Zdrój ze względu na jej atrakcyjność i usytuowanie. Znajdują się w niej dwie, uzdrowiskowe pijalnie wody mineralnej, jak i wiele innych miejsc, które doskonale nadają się do zwiedzania i zapoznania się z ich historią. Jednym z takich miejsc jest kaplica Czaszek, a także Szlak ginących zawodów. Wiele osób zatrzymuje się jednak w aquaparku, aby skorzystać z kąpieli w uzdrowisku. Oprócz wcześniej wymienionych obiektów, które z pewnością spodobają się wielu osobom, niezależnie od wieku i preferencji, w Kudowie – Zdrój istnieje także Muzeum Żab, które swoje ekspozycje poświęciło tym stworzeniom oraz ich życiu. W wolnej chwili, odwiedzić można Muzeum Zabawek, które pochodzą z okresu, aż od czasów średniowiecza do początku wieku dwudziestego. Góry Stołowe poza tym, iż wyróżniają się także Drogą Stu Zakrętów, która doskonale ukazuje zawiłość górskich szlaków oraz budowę górskich form skalnych.

Prowadzi ona do miejscowości takich jak Karłowo, Ostra Góra, a także opisana wcześniej Kudowa. Miasteczkiem, jakie godne jest zwidzenie oprócz Kudowy-Zdrój jest Radków. Znane jest jako Królewskie Miasto Radków, które prawa miejskie otrzymało w tysiąc trzysta dwudziestym drugim roku, jako niemiecka miejscowość o nazwie Wünschelburg-Radków.