Kursy włoskiego we Włoszech – nauka i rozrywka

kursy włoskiego we włoszech

Włochy to popularny kraj, co roku odwiedzany przez tysiące turystów. Posiada on wyjątkową, zabytkową architekturą, gorący południowy klimat, jak również kuchnię znaną na całym świecie. Przyciąga on zatem amatorów relaksu i wygrzewania się na plaży, pasjonatów sztuki, jak i osób chcących podnieść swoje umiejętności z zakresu gotowania.

Kursy włoskiego coraz popularniejsze

kursy włoskiego we włoszechWłochy to jednak także najlepsze miejsce do nauczenia się języka włoskiego. Gdzie jak nie tam przekonamy się czy nasz akcent i wymowa jest poprawna, czy sobie poradzimy z rozmowie z rodowitym Włochem? Z tego powodu kursy włoskiego we włoszech są coraz częściej wybierane. To połączenie nauki oraz rozrywki. Zacznijmy od pierwszej kwestii. Nauka języka za granicą jest bardzo motywująca. Nie tylko chcemy się uczyć, ale także musimy to robić. Inaczej na mieście nie dowiemy się jak trafić do muzeum, ani nie zamówimy w restauracji tego co chcemy. Kursy włoskiego za granicą wybierane są głównie przez osoby, które znają już jakieś podstawy języka i chcą szlifować swoje umiejętności, nie będą się one zatem poruszały jedynie z koordynatorem wyjazdu. Najczęściej nauka na miejscu odbywa się z native speakerami, zatem osobami, dla których włoski jest językiem ojczystym. Ich akcent i wymowa będą zatem najlepsze, ponadto mogą one uczyć lokalnych wyrażeń, gwary, a także opowiadać o historii regionu i robić za przewodników wycieczek po okolicy.

kursy włoskiego we włoszechNauka na takim wyjeździe jest skondensowana i przyspieszona. Najczęściej kursanci uczą się przez osiem godzin dziennie z przerwami. Wyjeżdżając na kilka dni, ale mając tak intensywny plan nauki możemy nadrobić zaległości czy nauczyć się tyle, ile przez kilka miesięcy w szkole językowej. W dodatku nauka nie jest tak stresująca, bo nie ma sprawdzianów i zadań domowych, wiedza sprawdzana jest na bieżąco przez wykładowców, jak również sprawdzamy ją samodzielnie poprzez używanie języka w kontaktach z miejscową ludnością. Wyjazdy językowe do Włoch to także świetna rozrywka. Często kursy odbywają się w Rzymie, Florencji, czy na Sycylii, zatem w miejscach idealnych dla turystów. Liczne znane zabytki, galerie pełne zbiorów dawnych mistrzów, jak i urokliwe uliczki z miejscami gdzie zjemy oryginalną włoską pizzę są zawsze warte odwiedzenia w czasie wolnym. Po intensywnym dniu nauki nie ma nic lepszego niż odpoczynek w miłym miejscu we Włoszech.

Warto jest zatem wyjeżdżać na kursy włoskiego do Włoch. To najlepsza metoda na szybkie nauczenie się języka obcego, jak również na miłe spędzanie wolnego czasu na wakacjach.