Ile kosztuje weekend na Mazurach?

hotel

Chcąc wybrać się na wakacje musimy liczyć się z tym, że będziemy musieli przeznaczyć na ten cel odpowiednią sumę pieniędzy. Na koszt składa się kilka elementów. Jest to głównie nocleg, dojazd, wyżywienie oraz atrakcje turystyczne. Ile średnio kosztuje więc weekend na przykładowych Mazurach?

Ceny noclegów i inne koszty

MazuryCeny są zróżnicowane i zależą od tego, jakie miejsce wybierzemy. Dobrym rozwiązaniem będzie Mrągowo, ponieważ tutaj ceny będą w miarę optymalne w porównaniu do pozostałych mazurskich miejscowości. W wielu hotelach są organizowane konferencje naukowe. Tamtejsze sale są do tego dobrze przystosowane, ale za to trzeba też zapłacić. Skupmy się jednak na tradycyjnym weekendzie w celach rekreacyjnych. Hotel na Mazurach nie jest tanim rozwiązaniem. Tańsze są pensjonaty oraz gospodarstwa turystyczne, tylko te z kolei nie posiadają atrakcyjnych zabiegów spa oraz basenów. Płacimy głównie za standard oraz dodatkowe usługi. Hotel w Mrągowie posiada bardzo dobrze wyposażone pokoje. Ich standard jest znakomity i z znacznie różni się od noclegów w pensjonatach. Jeżeli wybieramy hotel, to płacimy również za śniadanie, które jest niezwykle obfite i wykwintne. Jest to jedna z usług, która właśnie przyciąga klientów do hoteli na Mazurach. Ceny za jedną osobę wahają się od stu złotych wzwyż.

Jeżeli chodzi o pensjonaty bez wyżywienia, to zapłacimy od czterdziestu złotych wzwyż. Obiad kosztuje średnio od dwudziestu do czterdziestu złotych. Wybierając hotele z dodatkowymi atrakcjami, jak na przykład SPA, to zapłacimy także więcej, jednak warto przez cały rok oszczędzać na tego typu zabiegi, aby móc się zrelaksować jak nigdy dotąd. Hotele położone nad samymi jeziorami są droższe i bardzo ekskluzywne, dlatego też tutaj organizowane są najczęściej rożnego rodzaju konferencje i spotkania biznesowe. Większe firmy właśnie tutaj miały swoje spotkania integracyjne, a to nie kosztowało mało. Ekskluzywne wczasy za dobę nie są tanie. Pomijając konferencje za pobyt w hotelu ze SPA z wyżywieniem oraz dodatkowymi atrakcjami możemy zapłacić nawet od czterystu złotych za dobę. Atrakcje są skierowane zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych. Jeżeli nie chcemy przepłacać – to warto skorzystać z kwater prywatnych.

Możliwości jest wiele. Miejscowości również. Baza noclegowa jest w tym regionie bogato rozwinięta. Kwestia jeszcze dojazdu. Wszystko zależy od tego, jaki środek lokomocji wybierzemy oraz ile kilometrów mamy do przejechania. Jak widać, koszty pobytu są zróżnicowane. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy.

Czytaj więcej na: http://www.hotelsolar.com.pl