Co znajdziemy na toruńskiej starówce?

Toruń starówka

Wybierając się na zwiedzanie miasta przeważnie decydujemy się na to, aby zobaczyć rynek oraz główne, strategiczne miejsca miasta. Są one nam znane ze zdjęć w przewodnikach czy programach telewizyjnych, jednak warto je zobaczyć na własne oczy. Czasami zdarza się tak, że nowoczesność całkowicie zabija klimat niezwykłych, klimatycznych starówek. Dlaczego?

Kamienice na toruńskiej starówce

Toruń starówkaPrzede wszystkim przybija ogromna ilość reklamowych bilbordów oraz reklam wiszących na plandekach zachęcających do odwiedzin w tym konkretnym miejscu. Często taka nachalna reklama zamiast przyciągnąć uzyskuje zupełnie inny efekt i odpycha. W opozycji do takich niechlujnych rynków i uliczek stoi piękna, malownicza a zarazem popularna starówka w Toruniu. Prywatni właściciele kamienic doskonale rozumieją fakt, że od ich decyzji bardzo często zależy ogólny wygląd miasta. Współpracują oni z władzami i wiedzą, że nie może dojść do sytuacji w której dzieje się tak zwana „samowolka budowlana”. Wszelkie szyldy muszą być zakładane zgodnie z porozumieniem z konserwatorem zabytków. Podobnie jak cały projekt. Dzięki temu mimo, że w okolicach rynku znajdują się nie tylko sklepiki z pamiątkami, ale również markety czy bary szybkiej obsługi ich szyldy muszą być dopasowane do ogólnego wyglądu.

Toruń starówkaNa toruńskiej starówce – jeśli chodzi o sklepy znajduje się prawdziwy misz-masz. Oznacza to ni mniej ni więcej to, że turyści jak również mieszkańcy miasta na starówce będą mogli nie tylko podziwiać historyczne mury miejskie. Na toruńskim rynku można także zjeść smaczne pasty, dania kuchni orientalnej oraz pyszne desery popijane wysokogatunkową herbatą oraz kawą. Popijać napoje można czytają książki czy gazetę, ponieważ w okolicach rynku znajdują się księgarnie jak również sklepy z czasopismami. Dzięki temu w samym sercu miasta możemy spokojnie łapać oddech, tego nikt nie zabierze. Jeśli podczas wizyty w Toruniu zaskoczy nas pogoda również nie będziemy musieli się niczego obawiać – w obrębie starego miasta znajduje się wiele sklepów odzieżowych, dzięki czemu będzie można zamienić przemoczone ubranie na nowe, bądź w przypadku polepszenia się pogody zmienić garderobę na coś lżejszego.

Do Torunia warto jechać chociażby po to, aby poczuć klimat tego niezwykłego miasta. Na przykładzie starówki tego miasta widać jak zmienia się świat i to, że młode wypiera stare. Wszystko jednak dzieje się w całkowitej harmonii. Dlatego też zarówno turyści jak i mieszkańcy miasta nie są przytłoczeni ilością sklepów, czy stoisk wystawienniczych z pamiątkami.